Tvenkinių kasimas ir projektavimas

tvenkinių kasimasTvenkinių kasimas ir tvenkinių valymas reikalauja specialių šios srities žinių ir atitinkamo darbo patirties. Norint įrengti tvenkinį, būtini įvairūs darbai. Pirmiausia tvenkinį reikia suprojektuoti, o jau tada atlikti visus kitus įrengimo darbus, dar vėliau – apdailos bei dekoravimo darbus.

Jeigu tvenkinys nesudėtingas, patyrę specialistai jį gali įrengti ir be projekto. Tačiau kitais atvejais tvenkinių kasimas ir įrengimas atliekamas tik pagal parengtus projektus. Prieš projektuojant, pirmiausia būtina apžiūrėti teritoriją, kurioje bus kasamas tvenkinys, objektyviai apsvarstyti tvenkinio įrengimo galimybes, įvertinti ir atsižvelgti į kliento poreikius, lūkesčius bei galimybes. Jau šioje stadijoje viskas turi būti derinama su tvenkinių kasimo ir įrengimo specialistais. Tik tokiu atveju bus pasiektas tinkamas rezultatas.

Labai svarbus žingsnis – tai tvenkinių kasimui reikiamų leidimų suderinimas. Jeigu rengiatės kasti nedidelį tvenkinį, iki 3 arų ploto, tokiu atveju leidimo kasti vandens telkinį nereikia. Jeigu kasamas tvenkinys bus didesnis, tada reikia gauti savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijos leidimą. Jeigu sklypas, kuriame planuojama įsirengti tvenkinį, yra valstybės saugomoje teritorijoje – nacionaliniame ar regioniniame parke, rezervate, draustinyje ar pan. – reikia gauti papildomą leidimą.

Tvenkinio dydis ir vieta renkami, suprantama, pagal kliento pageidavimus, tačiau būtina įvertinti bendrą teritorijos plotą ir dirvožemį. Tvenkinio dydis, paprastai, priklauso nuo jo paskirties, jo gylis ir šlaitų statumas bus vienoks, jeigu tvenkinyje numatoma veisti žuvis, ir kitoks, jeigu kasamas tvenkinys bus dekoratyvinis ar natūralus. Optimalus tvenkinio dydis ir forma derinami pagal sklypo dydį, juk tvenkinys turi harmoningai įsilieti į bendrą aplinką. Be to, aplink jį turi būti pakankamai vietos, kad būtų galima šalia įrengti pavėsinę ar pirtį.

Tvenkinio vieta turi didelę reikšmę tvenkinio vandens būklei. Paprastai šalia tvenkinio sodinami augalai, tad jis neturėtų būti kasamas pavėsyje, nes augalams reikia saulės šviesos. Kita vertus tiesioginiai saulės spinduliai visą dieną skatina dumblių augimą tvenkinyje, o arti augantys medžiai prisideda prie vandens teršimo, tokiu atveju reikalinga efektyvi filtravimo įranga.

Kai tvenkinys kasamas nedideliame sklype prie namų, tada jį įsirengti geriausia toje dalyje, kurią galima patogiai matyti iš namo ar poilsio vietos. Juk pro langus visada malonu stebėti vandens telkinį, kita vertus, tai yra labai svarbu dėl vaikų ar naminių gyvūnų saugumo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.