Lauko gėlių tręšimas: naminis kompostas ir kitos gudrybės

kompostasJei norite džiaugtis tvarkingu ir dailiu darželiu, privalote skirti laiko tinkamai gėlių priežiūrai. Viena svarbiausių jūsų užduočių – laiku atliekami tręšimo darbai. Šiandien galima rinktis iš išskirtinai plačios trąšų pasiūlos, tačiau vienas populiariausių sprendimų – naminis kompostas, gaminamas iš virtuvės ir sodo žaliųjų atliekų.

Nepamirškite, kad skirtingos rūšies gėlės reikalauja skirtingų trąšų. Ypatingą dėmesį skirkite intensyviai žydinčioms gėlėms, ypač augančioms vienerius metus, pvz., pelargonijoms, petunijoms, begonijoms, celiozijoms. Jei gėlės auga trąšiame dirvožemyje, papildomos trąšos gali pakenkti. Ieškodami kokybiškų trąšų, nepamirškite natūralių produktų. Namuose gamintas kompostas puikiai tiks ne tik gėlėms, bet ir kitiems sodo augalams. Be to, kompostas – puikus sprendimas kambariniams vazonėliams. Minėtąsias trąšas galite pasigaminti patys arba įsigyti parduotuvėje.

Augančioms gėlėms reikalingas didesnis kiekis azoto, žydinčioms ir kraunančioms žiedus būtinas kalis ir fosforas. Jei nežinote, ar gėlėms užtenka trąšų, stebėkite augalo lapus. Jei gėlė yra prisotinta azoto, jos lapai bus sodriai žalios spalvos. Papildomos trąšos gali paskatinti lapų augimą, tačiau sumažės žiedų skaičius. Jei azoto trūksta, apatiniai gėlės lapai pradeda gelsti.

Jei gėlių lapai ir stiebai įgauna violetinį atspalvį, greičiausiai augalams trūksta fosforo, atsakingo už šaknų augimą ir pumpurų susidarymą. Jei gėlės turi vešlius lapus, tačiau mažai žydi, gali būti, kad joms skiriamas trąšų kiekis yra per didelis.

Kalis atsakingas už vandens patekimą ir tinkamą jo paskirstymą. Be to, kalis užtikrina tinkamą organinių medžiagų pasisavinimą. Gėlės, gaunančios pakankamą kalio kiekį, yra kur kas tvirtesnės ir lengviau ištveria sausros laikotarpius. Tokios gėlės rečiau serga ir krauna ryškesnius žiedus. Jei augalas jaučia kalio stygių, jo lapai paruduoja.

Be svarbiausių medžiagų – azoto, fosforo ir kalio – gėlėms reikalingi ir žydėjimą palaikantys mikroelementai, pvz., geležis, magnis, varis, boras, jodas, cinkas, manganas. Iš tiesų, jei gėlei trūksta bent vieno minėtojo elemento, ji praranda savo išskirtinumą. Ieškodami geriausių trąšų, rinkitės kompleksinius gaminius, t. y. trąšas, turinčias kalio, fosforo, azoto ir mikroelementų.

Augančios ir žydinčios gėlės turėtų būti tręšiamos kartą per mėnesį ar dažniau. Jei gėlės auginamos gėlinėse, tręšti jas reikėtų kartą per savaitę. Jei auginate daugiametes gėles, pasodintas derlingame dirvožemyje, tręškite jas kartą per metus, geriausia – ankstyvą pavasarį.

Nepamirškite, kad lauko gėlėms būtinas reguliarus laistymas. Tiesa, skirtingos rūšies gėlės reikalauja skirtingo drėgmės kiekio. Jei gėlės veikiamos nuolatinių saulės spindulių, laistykite jas du kartus per dieną, ryte ir vakare. Laistyti reikėtų taip, kad dirvožemis vandenį sugertų, t. y. kad žemės paviršius nebūtų drėgnas, o apatinis sluoksnis – sausas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.