Patrauklios, patogios ir kokybiškos vidaus durys

vidaus durysVidaus durys – svarbus ne tik interjero, tačiau ir bendro būsto funkcionalumo komponentas. Durys turi būti patrauklios, patogios ir kokybiškos. Vidinių durų pasirinkimas tampa kur kas lengvesnis, kuomet žinome, ko norime.

Visų pirma, vidinių durų išvaizda. Kiekvieni namai turi savitą interjerą, kuriame vietą randa tam tikro stiliaus baldai ir daiktai, nugula tam tikro stiliaus apdailos sprendimai. Vidaus durys yra itin svarbus interjero elementas, sėkmės atveju namams suteikiantis vientisuo, o nesėkmės atveju – eklektiškumo jauseną. Modernus ar klasikinis namų interjeras reikalauja atitinkamo stiliaus durų. Durų stiliaus sąvoka apima jų spalvą, raštą, dekoro detales ir kitas vizualines durų savybes. Tad, apsidairykite aplinkui ir nuspręskite kokio stiliaus durys labiausiai tinka jūsų namams. Jeigu pamatyti ir nuspręsti nesiseka, pasitarkite su interjero dizaineriu.

Visų antra, vidinių durų patogumas. Tai itin svarbu, norint išvengti nereikalingų sužeidimų, nelaimių ar diskomforto jausmo. Renkantis durų atidarymo kryptį, svarbu atkreitpi dėmesį į patalpų, kurias durys jungia, paskirtį, kambariuose jau stovinčius ar planuojamus statyti baldus, žmonių judėjimo kambariuose kryptį, kambario didumą ir kitus elementus. Namuose gali skirtis ne tik vidinių durų atidarymo kryptys, tačiau ir durų tipai: nuo standartiškai atidaromų iki stumdomų ar atidaromų armonikos principu vidinių durų.

Visų trečia, vidinių durų kokybė. Šiam klausimui apgalvoti laiko skirkite daugiausiai. Vidinių durų kokybė priklauso nuo medžiagų savybių ir durų komplektacijos, o tai labai kompleksinės sritys. Šiais laikais dažniausiai gaminamos faneruotos, laminuotos ir medienos masyvo vidaus durys. Medžio masyvo durys – patvariausios ir dėl to brangiausios, laminuotų vidaus durų pasirinkimas plačiausias, tačiau tokios durys yra mažiau atsparios mechaniniam poveikiui, o faneruotų durų kokybė labai priklauso nuo jų vidaus sandaros: medžio drožlių, klijuotos medienos ar kartoniniu – akytu vidumi. Pastarasis variantas – pigiausias. Siekiantiems ypatingo vidaus durų patvarumo, rekomenduojama rinktis metalines, aliumines ar iš plastiko pagamintas patalpos duris, kurios yra atsparesnės braižymams. Svarbiausia – išsirinkite duris, kurios atitinka ne kieno kito, o jūsų poreikius.

Be paminėtų kriterijų, ne mažiau svarbūs yra ir vidinių durų priedai: lankstai, rankenos ir spynos. Jie taip pat yra jūsų pasirinkimas. Rankenos dažniausiai gaminamos iš žalvario, plieno ir kitų medžiagų. Jas derinkite prie durų ir bendro namų interjero.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.