Ką kiekvienam iš mūsų reiškia spinta?

spintaSpinta – baldas, kuriame sutalpinami įvairiausi daiktai. Visgi tai „sausas“ apibrėžimas, nekeliantis jokio susidomėjimo. Iš tiesų spintos reikšmė gerokai žavesnė. Tai tarytum simbolis ir net ištisas pasaulis.

Suintrigavome? Šaunu. Dar šauniau, kad nuo tiesos irgi nenukrypome. Juk rytas prasideda tokiomis frazėmis kaip „reikia ką nors apsirengti“ arba „neturiu ką apsirengti“. Pastaroji – gal labiau moteriškosios lyties vizitinė kortelė. Tačiau rūbai būtini abiem lytims, o savo eilės priglusti prie kūno jie laukia ne kur kitur kaip spintoje. Kiekvienam žmogui spinta pasižymi sava reikšme. Tai natūralu ir priklauso nuo daugybės faktorių.

Pirmiausia mus domina požiūrio į rūbus skirtingumas. Vieniems apranga tėra kūno pridengimas, o kitiems – ištisas hobis. Pirmieji nežino nei elementarių stiliaus taisyklių, nei iš ko pasiūti jų marškinėliai ar kokios spalvos dera tarpusavyje. Tokie žmonės nejaučia jokio diskomforto apsiavę kojines su basutėmis, būdami su gerokai per ilgais džinsais, vilkėdami švarką, kurio pečiai kokiais trim dydžiais per platūs… Spinta šiems asmenims tėra baldas, kur visa beskonybė slepiasi. Jiems nerūpi nei priderinti diržo prie batų, nei atsisegti apatinės švarko sagos. Jie įsigyja XXL dydžio marškinėlius, nors puikiausiai tiktų M. Vaizdžiai galima pasakyti, kad spinta verkia. Tačiau tai ne taisyklė.

Galime jus nudžiuginti, mat yra daug žmonių, kuriems spinta – kai kas nepaprasto. Jie mąsto, kaip suderinti vieną rūbą su kitu, stengiasi atrodyti skoningai. Jie atidžiai renkasi rūbus, pirkdami galvoja, kad drabužiai taptų ne spintos apkrova, o jos puošmena. Tokiems asmenims spinta nėra paprastas baldas. Jiems tai erdvė, kurioje gyvena galimybės pasipuošti vienaip ar kitaip.

Spinta skirtingai vertinama ir kitokiu požiūriu. Vieniems tai daiktas, atliekantis savo talpinimo funkciją. O štai kitai grupei spinta yra viena svarbiausių interjero detalių. Jei ieškoma naujo baldo, renkamasi itin atidžiai. Galvojama, kaip jis derės kambaryje. Kreipiamas dėmesys į medžiagas, spalvą. Siekiama, kad įsigyta prekė žavėtų ne tik funkciniu, bet ir estetiniu atžvilgiu. Tai sveikintina, kadangi namai – harmonijos oazė. Dėl to noras juos tobulinti ir gražinti yra puikiai suprantamas.

Spinta reikšminga ir gamintojui. Šiam tai yra darbo rezultatas, įgyvendinti sprendimai. Tai kokybės rodiklis ir patirties atspindys. Kai kada tai būna novatoriškumo įrodymas. Sukurti gražią ir funkcionalią bei tvirtą spintą yra menas. Tai ištisas projektas, kurį įgyvendinus užplūsta pasitenkinimas. Na, o parduotuvėje atsidūręs baldas įvertinamas pirkėjų. Smagu, kai jis pakliūva į namus tų, kurie supranta spintą kaip nepaprastą daiktą ir atsakingai renkasi garderobą.

Kai kada spinta siejasi su kokiais nors įvykiais, todėl gali būti laikoma prisiminimų veidrodžiu. Pavyzdžiui, pirmasis bučinys įvyko atsirėmus prie kairės pusės durų. O gal baldas pirktas tą vasarą, kai lankytasi egzotiškame kurorte. Spinta buvo artimųjų staigmena? Kaip ir kiekvienas daiktas, ji pasakoja savą istoriją.

Ką gi, įdomi ir netgi kiek nostalgiška tema. Kiekvienam iš mūsų spintos reikšmė vis kitokia. Nemažai kam tai daugiau nei medžio plokščių visuma. Tai tarsi atskiras pasaulis, kuriame skoningi rūbai laukia savo eilės atsidurti ant kūno ir jį papuošti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.