Tinkamai parinkti kastuvai padės greičiau atlikti darbus

kastuvaiJei ir Jūs mėgstate pasidarbuoti sode, sodyboje ar kaime, turbūt žinote, kad geriausiai darbus efektyviai atlikti padeda puikiai paruoštas planas, gerai veikianti įranga ir patikimi įrankiai. Kastuvai – vieni tokių įrankių, be kurių neįmanoma sodo darbų atlikti nepriekaištingai. Tačiau būna taip, kad rodos dirbate su įrankiais, bet nesiseka ir tiek? Greičiausiai taip yra dėl netinkamai pasirinkto įrankio.

Kastuvas – puikus pagalbininkas sode pačiais įvairiausiais atvejais. Tik pagalvokite, kaip reikėtų atlikti kasdienius darbus jeigu jo nebūtų įrankių sandėlyje? Su kastuvu ne tik kasame lysves, bet ir apkasinėjame vaiskrūmius, mulčiuojame rožes žiemai, prižiūrime kompostą, surenkame lapus, o rudenį nusikasame sniegą. Kad visi darbai eitųsi puikiai, kastuvas turi būti tinkamai paruoštas ir atitikti reikalavimus.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad jokioje sodyboje nepakanka vieno kastuvo. Su kastuvu atliekama labai daug darbų tačiau ne retai skirtingiems darbams reikalingas vis kitas įrankis. Juk suprantama, kad plieniniai, sodinimui skirti kastuvai netinka sniegui kasti, o kastuvas birioms medžiagoms semti nepasitarnaus sodinant bulves. Todėl pirmiausiai reikia žinoti, kad namuose turi būti keli kastuvai. Geriausiai – skirtingų tipų ir dydžio.

Tačiau parduotuvėje renkantis kastuvą pirmiausiai reikėtų pagalvoti apie reikalavimus. Jei pasikliausite profesionaliais gamintojais, tikėtina, jog džiaugsitės ilgai tarnaujančiais įrankiais. Todėl visada prieš rinkdamiesi kastuvą pasiteiraukite pardavėjo, kokius tarptautinius standartus atitinka kastuvas.

Be to, nepaisant to, kokiems darbams atlikti ieškomas kastuvas, reikėtų tinkamai pasirinkti jo ilgį. Geriausiai, jei kastuvas yra tokio dydžio, kad jį patogu paimti, nereikia per daug lenktis. Standartinis kastuvo koto ilgis yra 70-80 cm. šiek tiek žemesniems žmonėms, o aukštesniems darbininkams geriau rinktis 90 cm. ilgio kotą.

Kad dirbti būtų patogu ir laiko užtruktų mažiau, reikėtų tinkamai įvertinti kastuvo patvarumą. Svarbiems darbams, kur reikia jėgos ir dirbti su žeme, reikėtų rinktis plieninę kastuvo plokštelę. Tuomet kasdami nepavargsite, o ir įrankis tarnaus ilgus metus. Dažniausiai populiariausi žemės darbams skirti kastuvai turi 27 cm. ilgio ir 18 cm. pločio plokštelę, kurios apatinė dalis yra užapvalinta.

Be to, norint pasirūpinti, kad dirbti su kastuvu būtų lengva ir patogu, reikėtų atsiminti ir tai, kad tai darbui rankomis skirtas įrankis. Todėl prieš renkantis, reikėtų įsitikinti, kad kastuvas ne per sunkus. Parduotuvėje kartais sunku įvertinti, kaip pavargs rankos visą dieną kilnojant kastuvą. Kastuvai geriausiai padeda atlikti darbus, kai yra optimalaus svorio. Standartinis kastuvas, kuris per daug nevargina ir yra lengvai pakeliamas dažniausiai sveria 1,5-1,8 kilogramus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.