Katilinės įrengimas: žingsniai link rezultato

katilinės įrengimasKatilinės įrengimas yra vienas svarbiausių projektavimo darbų galvojant apie nuosavus namus. Daugelis lietuvių trokšta turėti savo sodą, tad nieko keisto, kad pasirenka nuosavų namų statybas vietoj buto pirkimo. Dažniausiai rekomenduojama samdytis profesionalus, kadangi jų patirtis garantuoja, jog suprojektuotas namas patenkins lūkesčius.

Kuo kūrensite namus?

Pirmas žingsnis projektavimo darbuose yra sprendimas – kuo planuojate kūrenti savo namus. Jeigu svarstote apie katilinę, logiška, kad planuojate pasirinkti kieto kuro katilą. Tačiau svarstant apie pečių bei granulinį katilą reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, kadangi nuo pasirinkimo varijuoja ir tolimesni veiksniai. Nepamirškite, kad reikia palikti vietos ir kieto kuro laikymui. Granulės dažniausiai užima mažiau vietos nei malkos, tačiau pastarosios yra pigesnės. Įvertindami, kokio dydžio namus reikės apšildyti ir tuo pačiu kokio dydžio katilinė bus įrengiama – pasirinkite ir tam tikrą įrangą.

Kokio tipo katilinė reikalinga?

Čia egzistuoja kur kas daugiau pasirinkimų nei galima pagalvoti. Naudinga kreiptis į specialistus, kadangi jie gali įvertindami poreikius pasiūlyti labiausiai tinkamus variantus. Dažnai mūsų galvoje kilusios idėjos paprasčiausiai negali būti praktiškai realizuojamos. Nereikia vytis klasikinių projektų, kuriuos išbandė daugelis žmonių. Drąsiai pasirinkite inovatyvius sprendimus. Juk technologijos labai tobulėja. Šiuo metu rinka gali pasiūlyti tai apie ką net nebuvo drįstama pagalvoti bent 10 metų atgal.

Katilinės padėtis namuose

Šaltuoju metų laiku apsilankymas katilinėje yra gana dažnas, tad labai svarbu ją suprojektuoti taip, kad įėjimas būtų patogus. Tie, kurie statosi vieno aukšto namus dažniausiai katilinės patalpas jungia greta virtuvės. Jeigu turėsite rūsį – tuomet ten katilinės patalpos ir bus. Tiesa, įėjimas į jas turi būti patogus. Suprojektuokite plačius laiptus, kuriais būtų patogu nešti malkas ar kitą kietą kurą.

Dūmtraukio pasirinkimas

Tai vienas atsakingiausių žingsnių, kuris turi būti atliekamas kartu su profesionalais. Dūmai neturi kelti diskomforto asmenims, kurie gyvens namuose, tad vėdinimo sistemos taip pat labai reikšmingos. Kamino pasirinkimas dažniausiai varijuoja priklausomai nuo šių veiksnių;

  1. Katilo galingumas.
  2. Katilo tipas.
  3. Katilo horizontalūs matmenys.
  4. Padėtis, kad būtų galima nesunkiai išvalyti tiek katilą, tiek kaminą.
  5. Medžiaga, kuri būtų atspari suodžiams.

Estetika svarbi?

Žinoma, kai kuriems asmenims labai svarbu, kad visi namai būtų gražūs nuo pradžios iki pabaigos. Tokiu atveju formuojama tokia katilinė, kuri derintųsi prie gyvenamose patalpose esamo interjero. Dažai skirti metalui padės Jums padengti bet kokio pobūdžio paviršių. Svarbiausia įsigyti specialius dažus, kadangi dėl karščio poveikio įprasti dažai gali neatlikti jiems paskirtos funkcijos.

Smulkmenos

Kiekvienos katilinės įrengimas yra individualus. Todėl ir rekomenduojame kreiptis į profesionalius projektuotojus, kurie atsižvelgdami į visas smulkmenas pasiūlys labiausiai tinkamą sprendimą. Kartais mažiausia detalė gali pagerinti arba pabloginti esamą padėtį.

Gyvenimas šiltuose namuose – ne privilegija, o būtinumas. Svarbiausia projektuojant katilinę įvertinti kuo daugiau veiksnių. Visi jie sąlygoja kokybišką bei stilingą gyvenimą. Prieš kuriant katilinės planus pirmiausia rekomenduojama nuspręsti, kokio tipo katilinė labiausiai patenkina Jūsų poreikius. Tuomet visas kitas įrengimas bus projektuojamas pagal pradinį tašką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.