Dažniausiai iškylantys klausimai apie saulės kolektorius

alternative energy building clouds energy
Photo by Pixabay on Pexels.com

 

Pasaulyje mažėjant naftos atsargoms vis labiau vystoma saulės energetika. Iš saulės gaunama energija yra visiškai nemokama, neteršianti aplinkos, o besivystant technologijoms ji tampa prieinama kiekvienam gyventojui. Vienas iš būdų, kaip „įdarbinti“ saulę, kad ši gamintų šilumą – saulės kolektoriai. Pateikiami atsakymai į dažniausiai iškylančius klausimus apie juos.

  1. Ar saulės kolektoriai skiriasi nuo saulės elektrinių?

Saulės kolektoriai nėra elektrinės. Jie panašūs tik tuo, kad montuojami ant pastato stogo. Kolektoriai gamina šilumą, o saulės elektrinės – elektros energiją. Taigi, elektrinės patenkina šeimos ir būsto elektros poreikius, o kolektoriai dažniausiai skirti vandens pašildymui.

  1. Ar kolektorių gaminamos šilumos užtenka visiems metams?

Kolektoriai daugiau šilumos sugeneruoja šiltuoju metų laiku, o šaltuoju – jų gaminamos energijos gali nepakakti vandens pašildymui. Jų pagaminamos šilumos per metus užtenka apie 70 % vandens pašildymui. Likusius 30 % vandens reikėtų šildyti kitu būdu.

  1. Ar visada apsimoka turėti kolektorius?

Kadangi jie daugiausiai skirti vandens pašildymui, reikėtų atsakyti į klausimą, ar daug karšto vandens sunaudojama. Jeigu ne – tada kolektorių neapsimoka statyti, nes jie labai negreitai atsipirks. Galima apsvarstyti saulės elektrinės įsirengimą, kuri gamins elektrą namo apšildymui, elektromobiliui ir kitoms reikmėms.

Kolektorius verta įsirengti tuo atveju, kai sunaudojama daug karšto vandens.

  1. Kur galima įrengti saulės kolektorius?

Jie dirba našiausiai, jeigu saulė į kolektorius šviečia 90 laipsnių kampu. Taigi, turėtų būti 45 laipsnių pasvirimo kampas. Saulės kolektorius galima montuoti ant šlaitinio ar plokščio namo stogo, retesniais atvejais – ant žemės ar balkonų.

Jeigu kyla daugiau klausimų apie saulės kolektorius ir elektrines, kreipkitės į „Saulės grąža“ specialistus. Tai įmonė, turinti ilgametę patirtį saulės energetikoje su įvairaus dydžio projektais Lietuvoje ir užsienyje. Profesionalūs darbuotojai teikia tik aukštos kokybės paslaugas ir naudoja sertifikuotas medžiagas, pagamintas pagal naujausias technologijas. Jie ne tik pakonsultuos, kokia elektrinė ar saulės kolektorius yra geriausias individualiu atveju, bet ir padės gauti paramą iš APVA saulės elektrinių įrengimui.

 

 

 

 

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.